Immi Wallin

Immi Wallin jest entuzjastką historii morskiej i archeologii morskiej. Jest nurkiem od 12 roku życia. Pracuje w branży nurkowej od początku lat osiemdziesiątych najpierw jako nurek naukowiec a później jako nurek szkoleniowiec. Obecnie powróciła do tego co kocha najbardziej, odkrywania wraków w Morzu Bałtyckim i prowadzenia podwodnej firmy badawczej SubZone.

Immi Wallin jest Dyrektor Generalną SubZone Oy. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w nurkowaniu technicznym i związanej z tym technologii. Posiada licencję kapitana na statki do pojemności 500 ton na Morzu Bałtyckim i jest kapitanem badawczego statku SubZone. Immi Wallin jest pilotem ROV jak również instruktorem nurkowania technicznego z ponad dwudziestoletnim stażem. Immi posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu technik dokumentowania wraków oraz technik badania siedlisk podwodnych.

Wiele bardzo interesujących, dobrze zachowanych, dziewiczych wraków odnaleziono , udokumentowano i zidentyfikowano na Morzu Bałtyckim podczas wypraw prowadzonych przez Immi z jej wykwalifikowanym, oddanym zespołem. Obejmuje to wraki  z XVIII i XIX wieku, okręty podwodne i inne okręty wojenne z I  i II Wojny Światowej oraz różne wraki o bardzo ciekawej historii.

Immi oferuje infrastrukturę terenową i logistyczną poprzez SubZone Oy potrzebną do różnych podwodnych projektów archeologicznych współpracując przy tym ściśle z Fińską Narodową Izbą Starożytności i Estońską Izbą Dziedzictwa Narodowego.

2007 - 2020

Masz pytania?

Napisz do nas!