Antti Apunen & Janne Suhonen

Divers of the Dark

Antti Apunen jest pisarzem w Helsinkiach oraz przedsiębiorcą. Urodził się w 1971 roku, zdobył doświadczenie w dziennikarstwie i do dziś współpracuje z kilkoma gazetami i czasopismami.

Janne Suhonen jest fotografem w Helsinkach. Urodził się w 1975, ukończył studia na Lahti Design Institute i specjalizuje się w fotografii podwodnej.

Antti i Janne nurkują razem od wielu lat i odwiedzili jaskinie i morza na całym świecie. Zaczęli wspólną dokumentację podwodnych projektów w 2005 roku. Tematem pierwszego opublikowanego artykułu była jaskinia Molnar Janos w Budapeszcie. Artykuł doprowadził do projektu książki Divers of the Dark (opublikowanej w 2009). Książka wkrótce potem zaowocowała dwoma dokumentalnymi projektami, które są jeszcze w trakcie produkcji. Pierwszy z nich, Evacuation of Hanko Project powstał w wyniku długoterminowych badań I znalezionych wcześniej dziewiczych wraków II Wojny Światowej na Zatoce Fińskiej.

Druga pasja Antti i Janne, nurkowanie jaskiniowe, jest tematem innego trwającego projektu. Pierwsza część serii opowiada o zwiedzaniu jaskiń we Francji. Głównym nurkiem projektu był Phil Short.
Więcej informacji, zdjęcia i filmy dotyczące projektów i nurków z zespołu Divers of the Dark na www.diversofthedark.com

Poprzednia edycja Baltictech: Temat wykładu:  Zdjęcia z ekstremalnego nurkowania jaskiniowego

Nurkowie Divers of the Dark zabiorą Cię do podwodnego królestwa Francji. Pokażą głębokie i rzadko odwiedzane części (nie zawsze) krystalicznie czystych jaskiń, które udało się uwiecznić dzięki ich potężnym nowym światłom i kamerom HD prowadzonych przez Phila Shorta. Antti i Janne przedstawią również premierową odsłonę materiału wideo z jaskini Orda w Rosji i poszukiwań z jaskini Plura w Norwegii.

Ich materiały video są kręcone do nadchodzącego filmu dokumentalnego o nurkowaniu w jaskiniach. Antti i Janne będą również mówić o wnioskach wyciągniętych podczas filmowania ekstremalnego nurkowania jaskiniowego. Szczegółowo wyjaśnią, w jaki sposób nurkowania i zdjęcia były planowane, jaki był tego rezultat i oczywiście co poszło nie tak.

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej