Dominik Honzo Graczyk

Dominik Honzo Graczyk – Grotołaz, instruktor nurkowania NAUI. Nurkuje od 1996 r., od 2005 r. związany z Grupą Nurków Jaskiniowych PZA, od 2009r. instruktor GNJ prowadzący Warsztaty Nurkowania Jaskiniowego, obecnie lider GNJ. Dotychczas wykonał ponad 1000 nurkowań, z czego ponad 500 w jaskiniach, z tego wiele w nieznanych wcześniej syfonach. Z zamiłowania zajmuje się eksploracjami speleonurkowymi, głównie na Bałkanach. Uczestnik i kierownik wypraw eksploracyjnych do jaskiń w wielu rejonach świata (Kaukaz, Krym, Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Albania, Kosowo, Meksyk, Puerto Rico, Tatry). Na początku ubiegłego dziesięciolecia współodkrywca 2 wraków na Bałtyku. Obronił doktorat z fizjologii nurkowania osób niepełnosprawnych, autor licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych o tematyce nurkowej. Zawodowo kierownik rehabilitacji Kliniki Medycznej IBIS i wykładowca w Szkole Wyższej Almamer. Zawodnik Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie Jaskiniowym.

Poprzednia edycja Baltictech: Temat wykładu: Polskie eksploracje speleonurkowe na Bałkanach

Bałkany to wciąż raj dla pasjonatów eksploracji speleonurkowych. Polacy są częstymi gośćmi w tym krasowym rejonie, z zamiłowaniem nurkującymi w zalanych podziemiach. Są cenieni przez miejscowe kluby speleologiczne i nurkowe, którym pomagają poznać nowe podwodne partie jaskiń.

Podczas wykładu Honzo przedstawi działania eksploracyjne Grupy Nurków Jaskiniowych PZA, Tomka Stachury i Jarka Kura w Albanii, Czarnogórze, Kosowie, Bośni, Chorwacji i Serbii, które będą ilustrowane filmami i zdjęciami z wypraw.

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej