Tomek znany również pod pseudonimem “Michur”  to instruktor techniczny kojarzony głownie z nurkowaniem sidemount. Większość czasu i wysiłku poświęca rozwojowi umiejętności i procedur tej konfiguracji jak również jej promocji na całym świecie. Michura znają wszyscy Ci, których pasjonuje wielocylindrowe nurkowanie SM jak i Ci, którym nie jest obca koncepcja regularnych ćwiczeń pod wodą. Choć Michur jest stosunkowo nową osobą w światku nurkowym udało mu stać się już częścią społeczności sidemountowej. Nauczyciel liceum kochający swoją pracę godzi swe dwie pasje i prawie codziennie oddaje się nurkowaniu, w którym olbrzymią rolę kładzie na dbałość o szczegóły. Jego motto brzmi: „ Ponieważ sidemount to zbiór tricków wypada opanować je wszystkie w sposób perfekcyjny”. Tomek nie poprzestaje edukować siebie samego  jak i swych kursantów o różnych poziomach zaawansowania SM. I ciągle pracuje nad nowymi … trickami do opanowaniaJ.

 

Temat prelekcji: Techniki mocowania cylindrów sidemount w nurkowaniu wielobutlowym. Jak sprawnie i z gracją ściągać i zakładać

Jeszcze kilka lat temu zakładanie butli stage w konfiguracji sidemount było tematem taboo owianym tajemnicą, którą instruktorzy niechętnie się dzielili. Obecnie sama idea zaczepu i sprawnej operacji cylindrami jest powszechnie znana. Tomasz „Michur” Michura przedstawi kilka sposobów radzenia sobie z okiełznaniem cylindrów by nurkowania stage sidemount nie kojarzyły się już z mozolnym i wytężonym wysiłkiem a były efektywne, łatwe i bezpieczne. Michur z pewnością podzieli się także kilkoma spostrzeżeniami na temat konfiguracji dwubutlowej, opowie o rozwiązaniach dwuworkowych oraz jego artystycznym podejściu do nurkowania multistage.