Leigh Bishop

Leigh Bishop jest brytyjskim poszukiwaczem wrakowym i pionierem nurkowania głębinowego na mieszankach gazowych, a także uznawanym za najbardziej utalentowanego nurka wrakowego na świecie. Jest dobrze znanym fotografem wrakowym, a jego badania doprowadziły do odkrycia i identyfikacji setek wraków.

Był członkiem najistotniejszych ekspedycji wrakowych, a także projektów naukowych pod banderą stowarzyszenia odkrywców.

Leigh Bishop wystepował w wielu dokumentach telewizyjnych o wrakach, pracował jako operator kamery na dużych głębokościach dla National Geographic, History Channel, ITV, Channel 4 i innych stacji globalnych. Jest utalentowanym pisarzem, mówcą i wykładowcą w tematyce wraków na całym świecie.

Przez ostatnie dwie dekady jego fotografie oraz artykuły ukazywały się w niezliczonej ilości czasopism, książek i większych gazet.

Był współzałożycielem i postacią stojącą za oryginalną koncepcją Euroteku.

W ostatnim czasie skupił swoje siły na jego nadchodzącej książce.

Leigh jest stałym prelegentem na konferencji Baltictech.

 

 

Temat prelekcji: Planowanie ekspedycji.

Planujecie ekspedycję wrakową? Ta prezentacja da wam wgląd w problematykę dotyczącą planowania, której nie braliście pod uwagę organizując ekspedycję.

Czym dokładnie jest ekspedycja i z czym jest to związane poza kulisami?

Weteran nurkowania wrakowego Leigh Bishop brał udział w rozlicznych ekspedycjach przez ostatnie dwie dekady i przedyskutuje liczne aspekty planowania ekspedycji wrakowych zakończoncyh suksem. Czerpiąc z licznych ekspedycji oraz doświadczenia jakie przyniosły, omówi kwestie, które często są pomijane bądź nie brane zupełnie pod uwagę.

Począwszy od kwestii planowania, wyboru drużyny, licencjonowania, logistyki bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem, sprzętu, systemów dekompresji, przydzielanych zadań po standardowe procedury operacyjne I wiele innych.

Ta prelekcja będzie oprawiona w najistotniejsze szczegóły procedur operacyjnych I fotografie z poprzednich wypraw.

2007 - 2020

Masz pytania?

Napisz do nas!