Paul Vincent Toomer

Niesamowite jest to, że po 23 latach życia w RPA Paul odkrył nurkowanie dopiero w zimnych wodach południowej Anglii. Jest to jeden z przykładów, który określa Paula i jego pasję do robienia wszystkiego w odmienny sposób. W ciągu kilku miesięcy spędzonych na nauce nurkowania, jeszcze zanim odnalazł swoją pasję do nurkowania technicznego, Paul posiadał własne centrum w Londynie, szybko rozwijał swoje umiejętności i został instruktorem Course Director. Jest on zapalonym nurkiem wrakowym, jaskiniowym, nurkuje z rebreatherem, a także w konfiguracji sidemount.

Paul pracował jako instruktor i szkoleniowiec instruktorów między innymi w: PADI, IANTD, TDI, SSI, obecnie współpracuje z RAID. W 2007 roku postanowił skoncentrować się wyłącznie na szkoleniu nurkowych technicznych oraz wyprawach, powstało wtedy przedsiębiorstwo Diving Matrix Tec Lab. Tec Lab jest innowacyjną w swojej konstrukcji oraz filozofii firmą, która wyznacza standardy dla zaawansowanych treningów nurkowych.

Paul jest współwłaścicielem międzynarodowej agencji szkoleniowej RAID International i dyrektorem szkolenia nurkowego (Diver Training Prior). Był on także dyrektorem od szkoleń technicznych (Director of Technical Training) w SSI (Scuba Schools International).

Paul nurkował w jaskiniach, wrakach na całym świecie, a także bezpiecznie zaplanował i wykonał wiele nurkowań poniżej 100 metrów, na maksymalnej głębokości 150 metrów. Jest wyszkolony ze stosowania wielu rebreatherów, w tym: Sub-Gravity, xCCR, Inspiration, Evolution, Sentinel, JJ, Prism 2, Hollis explorer i Poseidon MKVI. Uczestniczył w wielorakich wyprawach, m.in. w HMS Hampshire i Vanguard w Scapa Flow, wraki Amphora w Naples i Gozo, a ostatnio nurkował w celach badawczych w łodzi podwodnej HMS Olympus na Malcie.

Paul regularnie współpracuje z różnymi magazynami nurkowymi, w tym z: Submerged, Diver, Sport Diver i Tanked Up. Jako nurek, dostawca i doradca pracuje przy produkcjach filmowych i telewizyjnych. Przedstawił wiele prezentacji związanych z nurkowaniem dla członków organizacji takich jak: RAID, SSI i PADI oraz na targach: DEMA, OZTek, EuroTek, TekCamp, w British Scuba Industry Trade Association, na Międzynarodowej Konferencji Nurkowej w Londynie, na Seminarium Dilerów Hollis/Oceanic oraz obecnie na Baltictech.

Pozostałymi wpływami na życie Paula są: mały chłopiec o imieniu Sebastian, motocykle, tatuaże i gra na perkusji.

2007 - 2020

Masz pytania?

Napisz do nas!