Becky jest zdobywczynią nagrody Emmy Award, fotografem, nurkiem technicznym. Jej prace były publikowane w National Geographic, Discovery Channel i Travel Channel. Jest współzałożycielką “Liquid Productions” – firmy produkującej profesjonalne filmy podwodne. Uczestniczyła w wielu projektach na całym świecie – od odkrywania dziewiczych wraków na głębokości ponad 90 metrów w Wielkich Jeziorach, nurkowań w podwodnych jaskiniach po kręcenie filmów pod lodami Arktyki. Dzięki pracy w ekstremalnych warunkach i środowiskach zyskała opinię “robiącej świetne zdjęcia w trudnych warunkach”. Becky jest nurkiem z ponad 20 letnim doświadczeniem. Posiada m.in. certyfikat instruktora SDI/TDI oraz nurka jaskiniowego, Tri-Max oraz Rebrether.

Becky uwielbia dzielić się podwodnym światem poprzez filmy które kręci oraz naukę nurkowania. W wolnym czasie uczestniczy w wyprawach, dzięki którym została członkiem Explorers Club. W 2013 roku dołączyła do Women Divers Hall of Fame, organizacji zrzeszającej kobiety-nurków. www.LiquidProductions.comwww.LiquidProductions.com

 

Tytuł prelekcji: Statki widma na Wielkich Jeziorach Północnoamerykańskich

Od stuleci statki pływały po wielkich jeziorach, przez setki lat tonęły w wyniku kolizji, pożaru, gwałtownych sztormów, a niektóre z nich po prostu zatonęły. Różne rodzaje statków, od szkunerów z 1800 roku po frachtowce z XX wieku spoczywają w nienaruszonym stanie, dosłownie zamrożone w czasie w zimnych, świeżych wodach jezior, mórz i oceanów. Czasami nazwy/imiona wyryte w drewnie można jeszcze przeczytać na niektórych kadłubach. Maszty, wysokie na ponad 20 m stoją w wodzie jak kolumny, a wiele ciekawych przedmiotów można zobaczyć nurkując na nich. Jeziora oferują coś dla każdego nurka- zarówno rekreacyjnego jak i technicznego, a każdy wrak ma swoją historię, tak ciekawą do opowiedzenia.