Filip Długosz & Paweł Myśliński

Filip Długosz & Paweł Myśliński – Nieformalna grupa zajmująca się odkrywaniem zalanych jak i suchych kopalni znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. Skupiająca się przede wszystkim się na podwodnej eksploracji kopalni Uranu Podgórze znajdującej się w Kowarach.

Paweł jest nurkiem technicznym ze stopniem Expedition Trimix oraz doświadczonym nurkiem jaskiniowym. Ostatnio spełnia się jako instruktor nurkowania do poziomu Advanced Nitrox. W czasie wolnym od nurkowania zajmuję się wyskakiwaniem ze sprawnego samolotu czego reszta ekipy do końca nie rozumie. Jest też członkiem grupy ratownictwa specjalistycznego gdzie oprócz nurkowania , specjalizuje się także w dostępie linowym.

Filip jest doświadczonym nurkiem jaskiniowo-sztolniowym. Jego motto "Pasja eksploracja" oddaje zamiłowanie do odkopywania na powierzchni jak i pod wodą kolejnych chodników górniczych. Mówi o sobie, że jest etatowym supporterem, ponieważ brał udział we wszystkich głębokich nurkowaniach eksploracyjnych w Kopalni Podgórze. Stara się pogodzić swój zawód z nurkowaniem dlatego też jest autorem pracy inżynierskiej na temat Technologii spawania rurociągów pod wodą. Poza wodą tylko motocykle. To druga z jego największych pasji.

 

Temat prelekcji: Unikatowy podziemny obiekt nurkowy na terenie Polski i jego eksploracja - Kopalnia Uranu Podgórze

Przez 4 lata podwodnej działalności grupy w kopalni udało się odkryć kilkaset metrów korytarzy na różnych poziomach kopalni. Grupa sprawdziła drożność jednego z szybów do głębokości 244m. co czyni kopalnie najgłębszym nurkowiskiem na terenie Polski. Filip i Paweł postarają się wszystkim przybliżyć metody eksploracji nieczynnych obiektów górniczych, które odbiegają od metod znanych z jaskiń. Opowiedzą także o głębokich nurkowaniach trimixowych, które miały miejsce w Kowarach.

 

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej