Martin Robson

Martin Robson – rozpoczął swoją karierę nurkowania z rebreatherami w wojsku kilka lat temu i od tego czasu stał się jednym z najbardziej doświadczonych nurków technicznych, CCR oraz instruktorów nurkowania jaskiniowego na całym świecie. Był pierwszym w historii instruktorem nurkowania jaskiniowego IANTD CCR i regularnie prowadzi największe wyprawy eksplorujące wraki i jaskinie na całym świecie. Poza wykładami dla większości głównych agencji szkoleniowych, Martin był jednym z ekspertów w procesie rozwoju nowych kursów PADI CCR i został poproszony o wdrożenie ich nowych programów.
Martin pracował również dla UNESCO z Departamentem Archeologii Morskiej, odzyskując rzadkie przedmioty z dziewiczych wraków na głębokości aż 180 metrów, których eksploracja nie jest możliwa dla ROV.

Poprzednia edycja Baltictech: Temat wykładu: Projekt Blue Lake, Rosja

Historia projektu Blue Lake w Rosji, nurkowania w jednym z największych i najgłębszych źródeł krasowych na świecie. Nurkowanie poniżej 200m, wszelkie trudności związane z wyprawą, wyzwania, które niesie za sobą głębokie nurkowanie CCR w mrożąco zimnej wodzie i wszystko co mogło i poszło nie tak, wliczając zagrażające życiu chwile, trudności w ewakuacji i dalszym leczeniem są tematem niezwykle interesującej prelekcji jak i książki, która się wkrótce ukaże.

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej