Patrick Voorma

Patrick Voorma - Jedną z pierwszych zarejestrowanych katastrof w Durbanie w Republice Południowej Afryki była katastrofa pancernika Good Hope, który w roku 1685 osiadł na skałach najwyższego punktu Kajmanów - The Bluff. Dwa lata po tragedii ocalała załoga oraz pasażerowie postanowili zbudować nowy statek, nazwali go Cuvier i popłynęli nim do Kapsztadu. Jednak nie każdy był tak szczęśliwy jak oni. W Durbanie znajduje się 141 zarejestrowanych wraków.
Zainspirowany tą bogatą historią wraków w Durbanie Patrick zaczął badać możliwość odnalezienia niektórych z nich. W ciągu ostatnich 5 lat odkrył w sumie 10 wraków, w tym brytyjski okręt podwodny HMS Otus z II Wojny Światowej, podwodny okręt patrolowy USS Nahma z I Wojny Światowej oraz okręt, którym Pan Winston Churchill uciekł po złapaniu go przez Burów Umzimvubu. Jest to opowieść o Flocie Duchów Durbanu.
Patrick Voorma jest instruktorem PADI, który posiada uprawnienia do prowadzenia kursów (PADI Course Director) oraz instruktorem Trimix OC jak i CCR. Nurkował i odkrył wiele wraków, głęboko położonych u wybrzeży Republiki Południowej Afryki, poszukując Coelacanths – ryb mięśniopłetwowych celakantokształtnych w Kanionie Jesser, zatoce Sodwana. Patrick obecnie jest Dyrektorem Regionalnym w organizacji PADI.

Tytuł prelekcji: Historia ducha floty Durbanu.

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej