Radosław Bizoń

Radosław Bizoń – fotograf podwodny, instruktor IANTD, autor publikacji o tematyce nurkowej. Nurkuje od 22 lat. Współorganizował m.in. wyprawy na wraki Schleswig-Holstein i ORP Grom. 

Największą moją pasją w nurkowaniu jest fotografia wraków, szczególnie w zimnych wodach takich jak Bałtyk. Od lat staram docierać się do wraków zarówno tych znanych jak i tych małych i zapomnianych, ponieważ każdy z nich ma do opowiedzenia swoją historię, której warto wysłuchać.

Poprzednia edycja Baltictech: Temat wykładu: Wrak Rusałka, czyli bałtycka Viktoria

Jeździmy po całym świecie poszukując interesujących wraków, a tuż obok mamy perełki takie jak Rusałka. Jest zaledwie kilka pionowych wraków, ale mało kto wie, że jeden z nich tkwi w dnie Zatoki Fińskiej. Rusałka to carski okręt klasy “monitor”, który zatonął podczas sztormu 1893 roku, wraz z całą swoją załogą. Został odkryty w 2003 roku, wbity pionowo w dno na głębokości 70-ciu metrów. Ten okręt jest wyjątkowy ze względu na swoją historię, konstrukcję i sposób w jaki spoczywa na dnie. Przybliżę Wam jego sylwetkę i opowiem o nurkowaniach jakie na nim wykonaliśmy w czerwcu 2013 roku, czyli 110 lat od jego zatonięciu.

Wróć

Nasza strona internetowa używa plików cookies. Więcej