Alessandro Marroni

Alessandro Marroni, profesor, prezes, magister, FUHM, FECB ( aka “ Doktorek” ) założyciel i dyrektor DAN na Europę.

Jest lekarzem hiperbarycznym i naukowcem specjalizującym się w medycynie pracy, anestezjologii.

Nurek pasjonata od najmłodszych lat, uczący się nurkowania w wieku 13 lat, był aktywnym instruktorem od 1966 roku. Autor ponad 250 dokumentów naukowych oraz publikacji, jest w szczególności aktywny w badaniach medycyny naukowej, ze specjalnym zainteresowaniem w zapobieganiu barotraumie oraz chorobie dysbarycznej w nurkowaniu oraz w rozwoju zaawansowanych technik zdalnego monitoringu fizjologicznego nurka i telemedycyny nurkowania dwukierunkowego.

Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Europejskiego Komitetu Medycyny Hiperbarycznej (ECHM), prezesa Europejskiej Fundacji Edukacji w Baromedycynie oraz sekretarza generalnego European College of Baromedicine, prezesa Międzynarodowej Akademii Nauk i Technik Podwodnych. Również były przewodniczący Międzynarodowego Kongresu Medycyny Hiperbarycznej oraz Europejskiego Towarzystwa Podwodnego i Baromedycznego.

 

Temat prelekcji: NOWE TECHNOLOGIE W BADANIACH NURKOWYCH - MONITOROWANIE DANYCH FIZJOLOGICZNYCH W CZASIE RZECZYWISTYM PODCZAS NURKOWANIA

 

Medycyna nurkowa opiera się na wiedzy o reakcji człowieka na nurkowanie. Obecnie ograniczeniem jest to, że dane są zazwyczaj zbierane przed i po nurkowaniu. System Telemedycyny Podwodnej DAN Europe pozwala na bezprzewodowe monitorowanie danych fizjologicznych i ekspozycji w czasie rzeczywistym "podczas nurkowania" oraz natychmiastową informację zwrotną dla nurka w celu lepszego doradztwa w zakresie bezpieczeństwa nurkowania.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!