Alex Santos

Alex jest zawodowym nurkiem technicznym. On i jego zespół PHILTECH pracują w trudnych i specyficznych środowiskach. Ich niezwykłe profile zawodowe pozwalają na badanie predyspozycji do chorób dekompresyjnych i rozwijanie metody rekompresji w wodzie, w celu szybkiego leczenia.


Alex również specjalizuje się w wydobywaniu z głębin, ofiar utonięcia i cennych przedmiotów. Jego doświadczenie w wydobywaniu zwłok było wielokrotnie wykorzystywane podczas katastrof na morzu, Alex szkolił również zespoły ds. wydobywania zwłok z Filipin i zza oceanu.


Jednakże jego prawdziwą pasją jest nurkowanie w jaskiniach. Jest członkiem Filipino Cave Divers, którzy wykorzystują swoje zróżnicowane doświadczenia akademickie w badaniu i zabezpieczaniu podwodnych jaskiń.

 

Prelekcje: 

Rekompresja w wodzie- kontrowersyjna lecz pominięta deska ratunku dla DCS.

Rekompresja pod wodą pozostaje wciąż kontrowersyjną praktyką mimo wielu wypowiedzi o jej pozytywnych efektach. Podczas gdy debata nad praktyką IW ( In- Water Recompression) ma miejsce w środowisku medycznym świata nurkowego, PHILTECH stosował IWR z sukcesami przez ponad 10 lat i wciąż doskonali swoje techniki by uchronić swoją grupę nurkowania komercyjnego od choroby dekompresyjnej w brutalnych warunkach pod wodą oraz poza ubitym szlakiem.

Ta prezentacja sprawdzi procedury PHILTECH’a dla IWR oraz podzieli się kilkoma anegdotami z jej udanego zastosowania. Opisze także te sytuacje, w których podwodna rekompresja nie należy być stosowana.

 

Wydobywanie ciał z wnetrza wraków katastrof morskich

Katastrofy morskie zbierają ludzkie żniwo, niejednokrotnie liczone w setkach. Niestety nie wszystkie ofiary udaje się wydobyć, wiele z nich pozostaje uwięzionych we wrakach. Zostań świadkiem wyzwań i niebezpieczeństw w odzyskiwaniu ciał ofiar utonięć z wnętrza wraków katastrof morskich widocznych na prawdziwych ujęciach zrobionych podczas misji wydobywczych. Poznaj emocjonalny i psychiczny ciężar jak towarzyszy zespołowi szybkiego reagowania.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!