Alf Norkko

Alf Norkko jest profesorem ekologii morskiej i kierownikiem naukowym Morskiej Stacji Badawczej Tvärminne, Uniwersytetu w Helsinkach. Kieruje multidyscyplinarnym zespołem naukowym, w którym nurkowanie naukowe jest integralną częścią prowadzenia wysokiej jakości badań naukowych wspierających ochronę ekosystemów morskich.

Jest aktywnym nurkiem naukowym od ponad 30 lat i wraz ze swoim zespołem wykorzystuje nurkowanie, w tym prace eksperymentalne na dnie morza, do badania, jak morska różnorodność biologiczna w ekosystemach przybrzeżnych jest dotknięta przez presję człowieka, taką jak zanieczyszczenie substancjami odżywczymi i zmiany klimatu.

Prowadził i uczestniczył w wielu naukowych kampaniach nurkowych na Morzu Rossa w Antarktyce, w Nowej Zelandii i na Morzu Bałtyckim. Morska stacja badawcza rozwija się w wiodącą instytucję dla szkoleń w zakresie nurkowania naukowego, gdzie nowe techniki i podejścia do nurkowania technicznego będą rozwijane, aby poprawić naszą zdolność do prowadzenia wysokiej jakości nauki.

 

2007 - 2022

Masz pytania?

Napisz do nas!