Baltic Circle Diving

Baltic Circle Diving -  Tiffany Norberg & Edd Stockdale

 

Tiffany Norberg

Kariera nurkowa Tiffany rozpoczęła się i nadal trwa na wodach skandynawskich. Jest ona ekspertem w nurkowaniu w zimnych wodach z pasją do nurkowania wrakowego. Od 4 lat należy do zespołu Badewanne, który nurkuje i dokumentuje wraki na Morzu Bałtyckim. Napędza się: szkoleniem nurków, by posiadali odpowiednie umiejętności do samodzielnego odkrywania wód nordyckich oraz pokazywaniem globalnej społeczności nurkowej, że region skandynawsko - bałtycki jest na światowym poziomie.

 

Edd Stockdale

Najpierw, Edd był badaczem w zakresie nauk o morzu, dopiero później pokierował swoją karierę w kierunku badań podwodnych. Jest właścicielem firmy specjalizującej się w szkoleniach nurków technicznych i nurków naukowych oraz w logistyce poszukiwawczej. Edd był zaangażowany w wiele projektów badawczych. Jego pasją jest odkrywanie nowych obszarów, jak również znajdowanie nowych wyzwań nurkowych. Częścią tego, jest dzielenie się i ujawnianie nowych pomysłów w zakresie możliwości nurkowych oraz podejścia innych do nurkowania, lepsze promowanie społeczności nurkowych i ulepszenie szkoleń.
Mieszka w Szwecji, a obecne zainteresowania to: wraki Bałtyku i skandynawskie kopalnie.

 

Temat prelekcji: Długa droga do Åland.


Nordycko bałtycki region tak często pomijany, oferuje niezwykłe nurkowania dla nurków na każdym poziomie, którzy często są nieświadomi jak dobre one są lub często onieśmielają ich temperatury. W 2019 trasa Baltic Circle Diving powzięła za cel ukazanie tego co potrafią zaoferować poszczególne regiony, udając się w trzy i półmiesięczną podróż dookoła całego regionu, nurkując i dzieląc się widokami tychże miejsc i społeczności.

Prezentacja ukaże trasę tej podróży, naświetli postoje na trasie i podzieli się przygodami z prowadzenia wszystkiego prosto z auta, od logistyki gazów, ekwipunku i technik nurkowych w warunkach termicznych poniżej 10*C. Możecie spodziewać się dziewiczych wraków, jaskiń arktycznych, starych struktur kopalnianych i krystalicznych wód co pokrywa tylko nieznaczną część tego co region ma do zaoferowania i tego jak nurkujemy.

 

2007 - 2022

Masz pytania?

Napisz do nas!