Barry McGill

Barry McGill  jest fotografem głębokich wraków i instruktorem CCR pracującym dla Indepth Technical. Jego głównym obszarem zainteresowania jest eksploracja wraków wokół wybrzeża irlandzkiego. Barry miał szczęście odnaleźć i zbadać wiele znaczących, wcześniej nieodkrytych wraków. Eksploracja takich ikonicznych wraków jak R.M.S. Justicia, H.M.S. Audacious i R.M.S. Lusitania wywarła na Barrym duże wrażenie, co pomogło rozwinąć jego pragnienie odkrywania i badania wraków.  

Barry zorganizował i poprowadził wiele ekspedycji eksplorujących głębokie wraki u północnych wybrzeży Irlandii, w tym S.S. Empress of Britain na głębokości 162m i S.S. Transylvania na głębokości 130m.  
Był również członkiem zespołów, które jako pierwsze odkryły i zbadały wraki HMS Curacoa na głębokości 125 m, White Star Liner Carinthia na głębokości 116 m, HMS Hurst Castle na głębokości 85 m oraz niemieckich U-bootów z okresu I wojny światowej UB 124 i U45 na głębokości 65 m.  
 
Barry chce podzielić się swoją pasją do eksploracji wraków statków poprzez uchwycenie i udostępnienie zdjęć wielu wcześniej niefotografowanych wraków, w tym R.M.S. Amazon, H.M.S. Viknor i H.M.S. D6. Barry był częścią wielu telewizyjnych filmów dokumentalnych, a jego zdjęcia pojawiły się w wielu książkach i innych publikacjach, w tym w New York Times.  
 
Barry brał również udział w wielu międzynarodowych ekspedycjach wrakowych, ostatnio we wrześniu 2021 r., gdzie stanowił część międzynarodowego zespołu nurków, którzy podjęli się pierwszej wewnętrznej eksploracji HMHS Britannic, który leży na 120 m wody w kanale Kea w Grecji. Ekspedycja ta została sfinansowana przez Explorers Club i miała na celu udokumentowanie kluczowych wewnętrznych elementów statku, które nigdy wcześniej nie były dostępne dla nurków. 

 

Temat prelekcji: Eksploracja wraków statków Irlandii - przewodnik dla nurków.

 

Eksploracja wraków statków nigdy wcześniej nieodkrytych. Wyzwania związane z ich odnajdywaniem oraz nagrody płynące z ich fotografowania, które pomogą opowiedzieć ich historię.   
Dzięki rozwojowi szkolenia i sprzętu do nurkowania technicznego w ciągu ostatnich 25 lat, znajdujemy się obecnie w złotym wieku eksploracji i odkrywania wraków statków.  
Nurkowie techniczni mają coraz dłuższą listę nurkowań, ale faktem jest, że do tej pory udało nam się odkryć i zanurkować tylko w części tych wraków. 
Ta prezentacja przedstawia praktyczne spojrzenie na to, co wiąże się z eksploracją wraków, które albo nigdy wcześniej nie były nurkowane, albo nie zostały w pełni zbadane wcześniej, takich jak HMS Curacoa, R.M.S. Lusitania, HMS Hurst Castle, zatonięcie HMS Justicia i atakujące go U-Booty.
 
 
 

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!