Barry McGill

Barry McGill jest irlandzkim fotografem wraków i instruktorem CCR z Indepth Technical. Jego głównym obszarem zainteresowania jest eksploracja wraków wokół wybrzeża irlandzkiego. Barry miał szczęście odnaleźć i zbadać wiele znaczących, dziewiczych wraków.

Głęboko poruszony historią marynarki wojennej obu Wojen Światowych na północnym Atlantyku Barry został zainspirowany opowieściami o utonięciu transatlantyków z ładunkami złota, takich jak: S.S. Laurentic i Empress of Britain, które leżą na dnie niedaleko jego rodowitego miasta Donegal. Od czasu pierwszej przygody - eksploracji tych słynnych wraków, jego pasja do odkrywania i nurkowania wrakowego została napędzona rozległą historią morską, która otacza irlandzkie wybrzeże.

Odkrywanie ikonowych wraków, takich jak: R.M.S. Justicia, H.M.S. Audacious i R.M.S. Lusitania pozostawiło na nim znaczące wrażenie i pomogło rozwinąć chęć odkrywania oraz ich badania. Barry zorganizował i poprowadził wiele wypraw wrakowych, eksplorując wraki północnego wybrzeża Irlandii, w tym: S.S. Empress of Britain na 162m i S.S. Transylvania na 130m. Był również częścią zespołu, który po raz pierwszy odkrył i zbadał następujące wraki: H.M.S. Curacao na 125 m, White Star Liner Carinthia na 116m i H.M.S. Hurst Castle na 85m.

Barry zamierza podzielić się swoją pasją, jaką jest eksploracja wraków, przedstawiając autorskie zdjęcia uprzednio niefotografowanych wraków, wliczając w nie: R.M.S. Amazon, H.M.S. Viknor i H.M.S. D6. Barry brał udział w licznych dokumentach telewizyjnych, a jego fotografie pojawiły się w wielu książkach i innych publikacjach m.in. w New York Times.

2007 - 2022

Masz pytania?

Napisz do nas!