Bruce Partridge

Bruce Partridge swoje doświadczenia zawodowe rozpoczynał od tworzenia oprogramowania dla systemów księgowych w miejscowości Fortan we Francji we wczesnych latach siedemdziesiątych. W roku 1981 Bruce Partridge opracował czupełnie nowy system IBM PC XT przeznaczony do użytku w szpitalnych systemach informacyjnych. Po 25 latach kariery w branży informatycznej, Bruce sprzedał swoją firmę informatyczno - doradczą międzynarodowemu koncernowi i w roku 1996 przeszedł na emeryturę.

Jego nowe hobby- nurkowanie stało się pasją w momencie, gdy pojawiły się na rynku automaty oddechowe o obiegu zamkniętym- rebreathery przeznaczone do celów rekreacyjnych. Bruce zaczął badać konstrukcję automatów oddechowych oraz ich oprogramowanie.

Firma Shearwater Research Inc. powstała w roku 2004 w celu stworzenia kontrolera tlenu zamkniętego obiegu. Na żądania klientów powstały samodzielne komputery nurkowe i firma Shearwater sprzedaje je obecnie nurkom technicznym i rekreacyjnym w 70 krajach.

Firma Shearwater stała się znaczącym graczem w świecie komputerów nurkowych i automatów oddechowych. Bruce przedstawi historię firmy Shearwater od jej początków aż do teraz. Podąży on ścieżką od początkowych eksperymentów z automatami oddechowymi CCR 2000, Draeger Dolphin i KISS aż do obecnych, powszechnie stosowanych automatów oddechowych Shearwater.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!