Edoardo Pavia

Zacząłem rozumieć, że nurkowanie to moje życie, w wieku 6 lat w intensywnym błękicie wód morza śródziemnomorskiego. Moje pierwsze podejście do wodnego świata było umotywowane pragnieniem pogoni za rybami i innymi morskimi stworzeniami. Wtem, moja pierwsza miłość, freediving przez ponad 15 lat.

Rozpocząłem nurkowanie na obwodzie otwartym w połowie lat 80-tych, potem w 1996 okazjonalnie nurkowałem z Dragher Doplhin w Papui Nowej Gwinei, później w 1998 roku przebrnąłem przez rebreather CCR klasy pierwszej. W 2000 roku, wkrótce po narodzinach mojej córki Matyldy, założyłem Dweller Divers C., sklep i szkołę nurkowania, wyspecjalizowany w sprzedaży technicznego sprzętu nurkowego. Od roku 2002 zostałem dystrybutorem dla AP valves CCR na Włochy. Zdołałem zrobić błyskawiczną karierę w wiodącej agencji technicznej IANTD jako instruktor oraz instruktor – trener. Obecnie wciąż jestem głęboko oddany nurkowaniu głębokościowemu i filmowaniu, jak również szkoleniu rebreather’owym. Miałem zaszczyt brać udział w jednych z najbardziej wymagających ekspedycji, spośród których wymienić można: czterokrotne nurkowanie na wraku Brittanic’a, na Andrea Doria, na wraku Victoria w Libanie, parę razy na Viminale, raz, zdecydowanie wystarczająco, na Carpathia ( ponad 155 metrów głębokości ) oraz na kontynencie Antarktyki, wymieniając tylko najsłynniejsze.

Jestem także nurkiem jaskiniowym i miałem przyjemność nurkować wraz z najbardziej doświadczonymi nurkami jaskiniowymi na świecie, Rickiem Stanton czy Gigi Casati, aby wymienić tylko niektórych moich przyjaciół.

Mieszkam w Rzymie z moją małżonką Gaią oraz naszymi pięknymi dziećmi, Guglielmo, Matyldą i Leonardo.

 

Tytuł prelekcji: Czego nauczyłem się o bezpieczeństwie po 20 latach nurkowania z rebreatherem.

Analiza wypadków nurkowych przy użyciu rebreather'a wraz ze szczegółami technicznymi powiązanymi z użyciem rebreatherów.

Prezentacja będzie oparta o analizę poszczególnych wypadków nurkowych z użyciem rebreather'a, rozwoju technologii, szkoleniach i nawykach użytkowników.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!