JP Imbert

Moja kariera rozpoczęła się przypadkowo, znalazłem się w Oddziale Nurkowym Marynarki Wojennej Francji po zamieszaniu administracyjnym. Ale właśnie tam obliczyłem moje pierwsze tabele dekompresyjne zaprojektowane do eksperymentów na świniach i odkryłem swoje powołanie. Rok później skończyłem studia w Instytucie w Philadelphia u Dr Lambertsen podczas Eksperymentu Badanie IV. Dostałem króliki, które miałem poddać izobarycznej przeciw dyfuzji. Przykro mi przyznać, ale króliki zmarły z powodu ataku serca podczas działania ciśnienia i moja praca pozostała niejednoznaczna. Z takim CV było łatwo wtedy dołączyć do słynnego Comex jako inżynier badań. Przez 10 wspaniałych lat, śledziłem eksperymentalne głębokie nurkowania, od oddychania Helem do oddychania Wodorem, do ostatniego rekordu głębokości 701 m w 1991.

Dało mi to powód aby wziąć udział w głębokich norweskich projektach w latach 80 i przenieść wiedzę do Brazylii, gdzie poważne głębokie nurkowania rozpoczęły się w 1990. W międzyczasie, dopracowałem moje teorie dekompresyjne i wydałem zestaw tabel Comex i tabel Francuskich w 1992.

1995 był złym rokiem dla przemysłu lądowego jak również dla mnie. Opuściłem Comex i zacząłem nową karierę z nurkowaniem technicznym. Szkolony przez Billy Deans, wkrótce zostałem licencjonowanym instruktorem IANTD. Przez 10 lat cieszyłem się nauczaniem nurkowania Trimixowego i Rebreatherowego, ale pozostawiłem modelowanie dekompresji jako hobby.

Dziś jestem spowrotem w przemyśle lądowym, który jest żywy ze względu na wysokie ceny paliw i potrzebuje ekspertów nurkowych. Pracując dla Technip i innych dużych firm zajmujących się nurkowaniem technicznym, napisałem wiele instrukcji nurkowania i skomplikowanych procedur saturacji.

Z nowymi danymi w ręku i nowymi odkryciami naukowymi, jestem blisko momentu publikacji ostatecznego algorytmu dekompresyjnego i poprawy tabel dla nurkowania komercyjnego.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!