Leigh Bishop

Leigh Bishop jest brytyjskim badaczem wraków statków i pionierem nurkowania na głębokich wrakach z mieszanką gazów. Jest znanym fotografem głębokich wraków, a jego badania doprowadziły do odkrycia i identyfikacji setek wraków statków. Był członkiem najbardziej znaczących ekspedycji do głębokich wraków statków i projektów naukowych, które nosiły flagę klubu odkrywców.

Leigh wystąpił w wielu telewizyjnych filmach dokumentalnych o wrakach statków i pracował jako kamerzysta na głębokich wodach dla National Geographic, History Channel, ITV, Channel 4 i innych światowych sieci. Jest pisarzem, mówcą i wykładowcą na temat eksploracji wraków statków na całym świecie. W ciągu ostatnich dwóch dekad jego zdjęcia i artykuły pojawiły się w niezliczonych magazynach, książkach i głównych gazetach. To on stał za pierwotną koncepcją Eurotek, The Advanced Diving Conference. W ostatnim czasie jego uwaga skupia się na nadchodzących projektach książkowych.

 

Tytuł prezentacji: Nurkowanie techniczne na HMS Victory.  ‘Eksploracja jednego z najważniejszych zatopionych okrętów wojennych na świecie’.

 


Okrzyknięty największym okrętem wojennym XVIII wieku, HMS Victory zaginął z całą załogą w tajemniczy sposób w 1744 roku. Wrak został odkryty na głębokich wodach 264 lata później i obecnie stanowi jedno z niewielu miejsc na świecie, które może pochwalić się tak bogatą kolekcją armat z brązu. Po raz pierwszy statek był eksplorowany przez ROV'y, a teraz nurkowie techniczni mogą doświadczyć przygody, która przeniesie ich z powrotem w XVIII-wieczne czasy, o czym opowie znany fotograf wraków Leigh Bishop.   

 

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!