Maria Bollerup

Maria Bollerup - Dania 
 
Blue Venture Diving 
CCR Cave Diver & Technical Dive Instructor 
 
Maria Bollerup jest zapalonym nurkiem technicznym z zaangażowaniem w ekspedycyjne nurkowanie jaskiniowe.  Jest członkiem The Explorers Club i nurkiem Fourth Element Team Diver. 
W listopadzie 2021 roku była częścią zespołu nurków jaskiniowych na ekspedycji Xunaan-Ha w Meksyku, projekt, który był wspierany przez firmę ROLEX i ich Perpetual Planet Initiative.  
Maria jest również częścią trwającego projektu jaskiniowego w Sulawesi w Indonezji, gdzie nurkowanie jaskiniowe jest jeszcze w całości eksploracyjne.  
Przez ostatnie 22 lata przemierzała świat nurkując. Wraz ze swoim biurem podróży B2B, pracowała na pełny etat w branży nurkowej jako instruktor nurkowania technicznego, nurek jaskiniowy z rebreatherem i ciekawy podwodny odkrywca.

 

Tytuł prezentacji: "EKSPEDYCJA BUTENG  2023 - przygotowania do największej ekspedycji".
 

W październiku 2023 roku odbywa się wyprawa w Indonezji. Wewnątrz i pod górą.

12 nurków jaskiniowych, 6 speleologów, zespół naukowców, rząd indonezyjski i lokalne wioski będą współpracować, aby ukończyć badanie wyjątkowo dziewiczego systemu jaskiń.

Głównym celem projektu jest zapewnienie ochrony tego obszaru, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do słodkiej wody dla okolicznych wiosek.

Teren jest odludny, co sprawia, że logistyka, pozwolenia i bezpieczeństwo są wyzwaniem, które trzeba pokonać, aby osiągnąć cele wyprawy.

Prezentacja na Baltictech będzie dotyczyła tych wyzwań i rzuci światło na ekspedycję, obszar i międzynarodowy zespół zaangażowany w projekt.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!