Mark Powell

Mark Powell swoją pierwszą przygodę z nurkowaniem przeżył, gdy miał 10 lat, wykonał wtedy próbę nurkowania na basenie miejskim. Spodobało mu się w to na tyle, że w roku 1987 nauczył się nurkować i robi to do dzisiaj.

Miał już okazję nurkować w: Morzu Czerwonym, na Kostaryce, na Sri Lance, w Kalifornii, w Zatoce Meksykańskiej, na Bliskim Wschodzie, na Karaibach i w Morzu Śródziemnym. Niemniej jednak najlepiej nurkuje mu się w wodach otaczających Wielką Brytanię, gdzie znajdują się jedne z najlepszych wraków na świecie. 

Mark stał się instruktorem w 1994 roku i od tego czasu aktywnie uczy nurkowania. Stworzył Dive-Tech (wyspecjalizowane centrum nurkowania technicznego) z zamiarem zapewniania najwyższej jakości szkoleń i stał się instruktorem nurkowania na pełnym etacie. Dive-Tech zapewnia szkolenia techniczne na wszystkich poziomach, w tym CCR Advanced Mixed Gas Instructor. Mark zajmuje się również usługami doradczymi dla innych organizacji nurkowych.

Mark jest trenerem instruktorów TDI i zasiada w radzie doradczej ds. szkoleń w TDI Global. Regularnie współpracuje z wieloma czasopismami nurkowymi oraz występuje jako prelegent podczas konferencji nurkowych na całym świecie. Mark reprezentuje TDI w British Diving Safety Group i HSE Recreational Diving Industry Committee, a także jest członkiem komitetu Diver Training and Breathing Apparatus w British Standards Institute.

W 2008 roku Mark opublikował przewodnik nurkowy Deco for Divers - powszechnie uznany przewodnik z teorii i fizjologii dekompresji. Stał się on standardem w tematyce nurkowej i jest rekomendowany przez wiele agencji nurkowych. W 2010 roku Deco for Divers otrzymało nagrodę "Publication of the Conference" na konferencji nurkowania technicznego EuroTEK.10, a w 2014 roku zdobyło nagrodę Media Award w TekDive USA. Pasją Marka jest nurkowanie wrakowe, cały swój wolny czas poświęca na nurkowanie wrakowe wokół wybrzeża Wielkiej Brytanii i za granicą. Mark prowadził ekspedycje do wielu miejsc na całym świecie. Obecnie jest zaangażowany w różne projekty między innymi w dokumentowanie wraku HMS Hermes, pierwszego na świecie niestandardowego lotniskowca, a także w poszukiwanie innych wraków, zatopionych w tym samym czasie, co HMS Hermes. Obecnie Mark bierze udział w projekcie, w którym identyfikują wiele nieznanych wcześniej wraków z II Wojny Światowej.

2007 - 2024

Masz pytania?

Napisz do nas!