Paul Raymaekers

Pochodzący z Belgii, Paul Raymaekers ma tytuł Inżyniera Elektromechanika, a także z Zarządzania Przemysłowego.

W 1986 r. Założył własną firmę specjalizującą się w zastosowaniach laserowych, cięciu, spawaniu, grawerowaniu, a następnie toczeniu, frezowaniu i rozwoju produktów.

Zainteresowany rebreather’ami i sfrustrowany faktem, że żadna z jednostek, z którymi pracował, nie były na tyle proste, aby umożliwić użytkownikowi konfigurację, nurkowanie i konserwację, Paul postanowił stworzyć nowy rebreather; łatwy w konfiguracji, z ograniczoną liczbą możliwych punktów awaryjnych i charakteryzujący się eleganckim wyglądem. W 2003 roku zbudował pierwsze prototypy rEvo i spędził kolejne 18 miesięcy, zdobywając praktyczne doświadczenie w zakresie wydajności maszyny.

We współpracy z kanadyjską firmą Shearwater Research w połowie 2008 r. Do urządzenia dodano elektronicznie sterowany układ wtrysku tlenu, a pierwsze hybrydowe urządzenia rEvo (połączenie operacji mCCR i eCCR) zostały dostarczone klientom.

Nie mając aprobaty CE, a tym samym nie mogąc sprzedawać jednostek bezpośrednio w UE, Paul postanowił opracować nowy rEvo, który uzyskałby pełną homologację typu CE. Aby to ułatwić, podjęto decyzję o stworzeniu kompletnego laboratorium do testowania rebreather’ów - w tym instalacji w pełni załadowanej maszyny do testowania rebreather’ów ANSTI - w siedzibie firmy Raytech: ruch, który umożliwiłby badania i rozwój we własnym zakresie.

Ukończona pod koniec 2008 r. Nowa konstrukcja dała początek rEvo III, najnowszemu uzupełnieniu rodziny rebreather’ów revoreat. Pod koniec 2009 rEvo III otrzymało aprobatę CE na obsługę ręczną i hybrydową zarówno w wersji „standard”, jak i „mini”.

W 2011 rEvo uruchomiło nowy system monitorowania (rMS) (oparty na cyfrowej platformie DIVECAN), aby uodpornić na awarie całe okablowanie systemu elektronicznego. Oferuje pełne monitorowanie scrubber'a i zapewnia połączenia dla przyszłego rozwoju.

W 2018 roku Raytech i rEvo odnowiły swój certyfikat ISO na najnowszą wersję ISO 9001: 2015, która w szczególności obejmuje produkcję rebreather’ów. W tej chwili revo jest rozpoznawana jako główny gracz w branży rebreather’ów, z ponad 50 instruktorami / dealerami na całym świecie i stale rosnącym udziałem w rynku.

Paul sprzedał rEvo Mares w 2016 roku, ale nadal pracuje w firmie i kieruje badaniami i rozwojem. Opracowanie półzamkniętego rebreather’a Mares HORIZON było jego głównym zajęciem od 2016 do 2019 roku.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!