Paul V Toomer

Po 23 latach życia w Afryce Południowej dziwne jest, że Paul odkrył nurkowanie w zimnych wodach południowej Anglii. To właśnie tego typu zachowania definiują Paul’a oraz jego pasje do robienia rzeczy nieco inaczej. Po miesiącach nauki nurkowania założył własne centrum nurkowe w Londynie i błyskawicznie awansował na Course Director, nim odkrył swoją pasję do nurkowania technicznego. Paul jest gorliwym nurkiem wrakowym, jaskiniowym, sidemount’owym oraz rebreather’owym. Pracował jako instruktor, trener instruktor dla PADI, IANTD, TDI, SSI, a obecnie dla RAID, wymieniając tylko te niektóre.

 

W 2014 roku, po pracy na stanowisku Dyrektora ds. Szkoleń Technicznych, Paul został współwłaścicielem Międzynarodowej Agencji Szkoleniowej RAID, obecnie jest tam prezesem.

 

Paul nurkował w jaskiniach, we wrakach na całym świecie oraz bezpiecznie zaplanował i przeprowadził wiele nurkowań oceanicznych poniżej 100m głębokości z maksymalną głębokością 150 metrów. Jest wykwalifikowany na wielu rebreather’ach włączając w to: JJ-CCr, Liberty Sidemount, Sub Gravity, XCCR, Inspiration, Evolution, Sentinel, Prism 2, RedBare oraz Posejdon.

 

MKVI. Paul brał udział w wielu ekspedycjach na wrakach takich jak: HMS Hampshire, Vanguard, Royal Oak na Scapa Flow oraz na wrakach amforowych w Neapolu i na wyspie Gozo.

 

Paul regularnie udziela się w różnych czasopismach nurkowych, w tym Submerged, Diver, Sport Diver i Tanked Up. Współpracował z firmami filmowymi i telewizyjnymi jako nurek, zaopatrzeniowiec i doradca. Wygłosił wiele prezentacji związanych z nurkowaniem, w tym RAID, SSI i PADI Member events, DEMA, OZTek, EuroTek, TekCamp, Cavecamp, British Scuba Industry Trade Association, London International Dive Show, Hollis / Oceanic Dealer Seminar, a teraz na Baltictech.

 

Mały chłopiec o imieniu Sebastian, motocykle, tatuaże i gra na perkusji, to pozostałe rzeczy, które mają ogromny wpływ na życie Paula.

2007 - 2022

Masz pytania?

Napisz do nas!