Sabine Kerkau

Sabine Kerkau urodziła się w Niemczech i od 2007 roku i obecnie żyje w Szwajcarii.

Jest członkinią Women Divers Hall Of Fame Class of 2019.

Jest fotografem wrakowym i kopalnianym, video i fotografem. Nurkowała na setkach wraków na głębokościach od 10 do 120 metrów. Pośród nich były rozliczne nurkowania na dziewiczych wrakach i kilka udanych identyfikacji. Pośród innych była także ekspedycja na HMS Brittanic, HMS Victoria w Libanie.

Była członkinią ekspedycji MINEQUEST 2, projektu w Nowej Funlandii, oraz na ekspedycji Club Flagg. Wraz ze swoją drużyną, bada obecnie zalane części kopalni Gonzen w Szwajcarii na głębokości 180 metrów. Była częścią zespołu na ekspedycji w Namibii w 2019 roku gdzie eksplorowano jaskinie jeziora Guinas i jeziora Otjikoto. Jest jedną z założycieli „Baltic Sea Heritage Rescue Project” na Litwie. Ten projekt m na celu ochronę wraków, poszukiwania, identyfikację oraz usuwanie sieci widmo. Sabine regularnie zgłasza swoje projekty w magazynach takich jak: Wetnotes, Divemaster, Unterwasserwelt.de, Unterwasser, Xray Mag, Tauchen oraz w kilku produkcjach telewizyjnych oraz konferencjach międzynarodowych.

 

Tytuł prelekcji: Wrak okrętu Prezidentas Smetona, ekscytująca ekspedycja w zatoce Fińskiej.  

 

Latem 2019r we współpracy z Immi Wallin (podstrefa), przeprowadziliśmy nurkowanie dokumentacyjne dla Estońskiego Instytutu Dziedzictwa na wraku okrętu Smetona w Zatoce Fińskiej.  Nasze nurkowanie było pierwszym i prawdopodobnie ostatnim na które oficjalnie zezwolono na objętym ścisłą ochroną wraku. W swojej prezentacji opowiem o tym unikalnym wraku a także o jego historii.  

2007 - 2022

Masz pytania?

Napisz do nas!