Sami Paakkarinem

Sami Paakkarinen jest nurkiem i profesjonalnym instruktorem z Finlandii. Ci którzy bardzo dobrze go znają opiszą go jako nurka entuzjastę. Urodził się w mieście położonym nad morzem, swoje dzieciństwo spędził nad wodą. Podczas młodzieńczych lat zakochał się w życiu nad wodą oraz pod wodą. Sami wziął udział w swoim pierwszym kursie nurkowania tak szybko jak było to możliwe, w roku 1995. Od tego czasu nurkowanie stało się jego sposobem na życie.

Sami jest instruktorem nurkowania: technicznego, jaskiniowego oraz nurkowania na rebreaterze z siedzibą w Finlandii. Regularnie podróżuje po świecie by uczyć. Kiedy Sami nie kształci można spotkać go w jakimś zakątku świata, poszukującego nowych jaskiń i wraków. Ze swoim zespołem Divers of the Dark i Nordic Explorers odkrył wiele nowych wraków w Morzu Bałtyckim i brał udział w licznych, jednych z najbardziej wymagających odkryć jaskiniowych.

Sami jest zwolennikiem opowiadania historii jaskiń i wraków. Zawsze jego celem jest zdobywanie użytecznych informacji dla środowiska i historii. Kamerzystą, fotograf, który wykorzystuje swoje umiejętności do udokumentowania wszystkich swoich nurkowań.

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!