Vic Verlinden

Vic Verlinden – nurkuje od 1975 roku i jest profesjonalnym eksploratorem. Specjalizuje się w robieniu zdjęć na głębokich wrakach. Jest autorem 5 książek o nurkowaniu. Jego najnowsza książka " Lusitania- the underwater collection" właśnie się ukazała. Jako podwodny fotograf, jego zdjęcia były publikowane we wszystkich najważniejszych magazynach nurkowych na całym świecie. Był również gościnnym prelegentem na największych imprezach nurkowych. Do książki o wraku Lusitania potrzebował 5 wypraw nurkowych (6 lat), aby wykonać zdjęcia na głębokości 92 metrów. Po raz pierwszy wrak Lusitania został obszernie sfotografowany i właśnie ukazuje się książka z niewidzianymi dotąd podwodnymi zdjęciami z tego historycznego wraku .

 

Tytuł prezentacji: "Lusitania - podwodna kolekcja".

 

6 lat temu projekt Lusitania 17 rozpoczął Peter McCamley. Zamiarem było udokumentowanie wraku za pomocą materiałów filmowych i zdjęć. W międzyczasie uczestniczyłem w pięciu wyprawach i wykonałem 25 nurkowań na wraku na głębokości 92 metrów. Statek pasażerski Lusitania to jeden z najbardziej ikonicznych wraków na świecie, który obecnie został szeroko sfotografowany za pomocą aparatów cyfrowych.

Lusitania została storpedowana w 1915 roku i to był powód, dla którego Ameryka zaangażowała się w pierwszą wojnę światową.

Stworzyłem książkę o tym wraku.

 

2007 - 2023

Masz pytania?

Napisz do nas!